Золото Великої Скіфії
21.02.2021

Золото Великої Скіфії

Запрошуємо на авторську екскурсію «Золото Великої Скіфії», у ході якої Ви дізнаєтесь про унікальні скіфські пам’ятки на території нашого краю, про неповторний злет скіфського мистецького стилю, почуєте давні плітки віком дві з половиною тисячі років щодо скіфського прокляття, побачите золотих грифонів – охоронців давніх скарбів та справжнє золоте знаряддя ритуального убивства. Ми разом з Вами спробуємо відповісти на запитання «Чи можна про долю Тараса Шевченка сказа..

Дудлінг-антистрес
21.02.2021

Дудлінг-антистрес

Майстер-клас «Дудлінг-антистрес». Корисне малювання для дітей і дорослих. ДУДЛІНГ (від англійського doodle – несвідомий малюнок) – це малювання за допомогою простих елементів (кружечків, карлючок, ромбів, крапочок, паличок та ін.). У цьому і полягає легкість. Проте з цих простих елементів можуть складатися складні композиції, що вражають уяву. В основному - це несвідомий малюнок, що дозволяє «відключити мозок» та відкриває дорогу чистій творчості, не скутій..

Вироби з дроту в техниці скань
20.02.2021

Вироби з дроту в техниці скань

Майстер-клас по виготовленню унікальних підвісок, подібних яким не знайдете в жодному ювелірному магазині. Прикраси будуть виготовлені з мідного дроту з урахуванням традицій давньоруського золотарства (техніка скань) та сучасної техніки Wire Wrap. Під час майстер-класу будуть демонструватися реконструкції стародавніх ювелірних прикрас. А ще Ви дізнаєтесь про різноманіття давньоруських прикрас та їх магічні властивості. Майстер-клас проводить старший науковий співробітник сектору археології Ку..

Майдан очима черкащан
19.02.2021

Майдан очима черкащан

Напередодні дня Героїв Небесної Сотні запрошуємо Вас на тематичну екскурсію, яка нагадає про події Революції Гідності 2013 – 2014 років. На виставці «Майдан очима черкащан», яка присвячена подіям Євромайдану та Революції Гідності, представлені фотографії, агітаційні матеріали, особисті речі учасників, залишки куль та світлошумових гранат, щити протестувальників, представлені інсталяції «Барикада» та «Блокпост». Тематичну екскурсію проводить завідув..

Майстер-клас «Ялинкові прикраси у техниці скань»
20.12.2020

Майстер-клас «Ялинкові прикраси у техниці скань»

Напередодні новорічних свят - це незвичайний час, коли всі люди кудись поспішають і поспішають зробити якомога більше справ. Всі хочуть весело і яскраво зустріти новорічні свята. Створити святковий настрій можна на нашому майстер-класі по виготовленню новорічних прикрас у техниці скань. Докладіть зусиль, проявіть свою креативність і створіть новорічне диво своїми руками. Майстер-клас проводить старший науковий співробітник сектору археології Кургіна-Коваленко Т.С. з дотриманням усіх протие..

Майстер-клас «Новорічна іграшка з фоамірану»
19.12.2020

Майстер-клас «Новорічна іграшка з фоамірану»

Новий Рік любить нові подарунки, нових друзів і взагалі будь-які хороші зміни. Одним з нових цікавих придбань став виробний матеріал фоаміран, який підкорив весь світ. Як виявилося, з нього можна робити різні вироби, квіти і навіть ляльок. На майстер-класі ми спробуємо своїми руками змайструвати новорічні ялинкові іграшки з нової сировини. Майстер-клас проводить науковий співробітник музею Гребініченко М.В. з дотриманням усіх протиепідеміологічних рекомендацій. Довідки за телефоном: 09709836..

Відео-лекція «Богдан Хмельницький: людина, що створила епоху»
17.12.2020

Відео-лекція «Богдан Хмельницький: людина, що створила епоху»

Він був поліглотом, відродив українську державність, чудово грав на кобзі та співав. Під час переговорів мав особливий дар психологічно впливати на опонентів. Його дружби добивалися правителі багатьох країн. ..

Лекція-екскурсія до дня визволення міста  “Чотири штурми Черкас”
14.12.2020

Лекція-екскурсія до дня визволення міста “Чотири штурми Черкас”

14 грудня - 77 річниця звільнення міста від нацистських загарбників.  Жителі міста Черкас знайомі з назвами вулиць, які були названі іменами воїнів, що здыйсниили подвиги у боях листопада-грудня 1943 року: Молоткова, Чіковані, Онопрієнка. За кожним подвигом стоїть особиста доля воїна, в якій героїзм, страждання і відвага сплелися в єдину розповідь.  ..

Етнографічне дійство «Чудасія на Андрія» в онлайн форматі
11.12.2020

Етнографічне дійство «Чудасія на Андрія» в онлайн форматі

Найзагадковіше свято зими - «ЧУДАСІЯ НА АНДРІЯ». На вас чекає насичена розважально-пізнавальна програма: театральне дійство та показ моделей стилізованого одягу; замішування калити; вив’язування хусток; конкурс віночків; дівочі ворожіння; ярмарок майстрів; фотозони тощо. ..