Виставкові зали

На четвертому поверсі музею розміщено кілька залів, де діють виставки: «Олімпійське сузір’я Черкащини», «Вони першими захистили світ», виставка голограм історичних реліквій з державних музеїв України, «Меморіальний зал Т. Г. Шевченка», «Майдан очима черкащан» та «Війна триває». 
Виставка «Олімпійське сузір’я Черкащини» розповідає про історію олімпійського руху та становлення спорту на Черкащині. Серед видатних людей, представлених в експозиції – «чемпіон чемпіонів», борець Іван Максимович Піддубний. Особливе місце займає комплекс матеріалів Хіміча Андрія Івановича, олімпійського чемпіона (Токіо, 1964) на каное-двійці на дистанції 1000 метрів. 
Виставка «Вони першими захистили світ» присвячена черкащанам, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Серед них – два Героя Радянського Союзу, випускники тоді Черкаського пожежно-технічного училища, лейтенанти пожежної служби Володимир Правик та Віктор Кібенок. Матеріали експозиції розповідають про земляків, людей різних професій, які одними з перших взяли участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. 
Особливу увагу викликає у відвідувачів виставка голограм історичних реліквій з державних музеїв України. Голографія – це вид запису об’ємних оптичних зображень через взаємодію різних науково-технічних прийомів. Дивлячись на голограму, спостерігач сприймає голографічне зображення як об’єкт в цілому, більш того, він бачить його з усіх кутів огляду одночасно.    В експозиції представлено золоті прикраси, сарматські намиста і браслети, прикраси періоду ранніх слов’ян, прикраси «колти», гривні періоду Русі, прикраси та речі релігійних культів.
Багато видатних людей дала черкаська земля. Серед них – український поет і художник Тарас Григорович Шевченко. «Меморіальний зал Т. Г. Шевченка» знайомить з його життєвим та творчим шляхом.
Однією з нових виставок, створених в останні роки, є виставка, присвячена подіям Євромайдану та Революції Гідності 2013-2014 рр. «Майдан очима Черкащан».
Революційні події листопада 2013р. – лютого 2014 р. почалися громадянськими протестами 21 листопада 2013 р., які виникли після рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Основні події відбувалися в Києві, але черкащани на місцях активно підтримували протестні акції. 
Виставка «Війна триває», яка розповідає про російсько-українську війну, що почалася ще у 2014 р. з анексії Криму. 
В експозиції залу на темному, майже чорному, тлі представлено унікальні світлини фронтових буднів та інсталяції бойових артефактів: в центрі залу – сонце з дитячих малюнків, бо саме вони стали справжнім оберегом для багатьох бійців на фронті. Представлені просторові композиції: «Вибух», «Фронтовий бліндаж», «Древо пам’яті». Автори концепції – Тарас та Олександра Теліженки.