Анонс подій

Черкащина від А до Я
30.05.2021

Черкащина від А до Я

Запрошуємо містян та гостей нашого краю провести вихідний у нашому музеї, а саме, послухати оглядову екскурсію «Черкащина від А до Я». Експозиція музею розміщена у 30 залах на 3 поверхах. На екскурсії ви почуєте про природу, археологію Черкащини, дізнаєтеся про зародження та історію козацтва, розвиток м.Черкаси, культуру краю в різні часи. Родзинкою музею є відділ етнології, де можна побачити традиційні заняття, ремесла і промисли Черкащини, вишиті рушники, гончарні та різьблені в..

Черкащина в історії: події та постаті
29.05.2021

Черкащина в історії: події та постаті

Екскурсія вихідного дня «Черкащина в історії: події та постаті». Запрошуємо містян та гостей нашого краю провести вихідний у нашому музеї, а саме, послухати оглядову екскурсію вихідного дня. Під час неї ви дізнаєтеся про природу та археологію краю, про зародження та історію козацтва, розвиток міста, його культуру та історію в різні часи. Гості зможуть ознайомитися з нашою славною минувшиною та видатними людьми, що народилися та жили на Черкащині. Екскурсію проводить завідувач с..

Золото Великої Скіфії
23.05.2021

Золото Великої Скіфії

Запрошуємо на авторську екскурсію «Золото Великої Скіфії», у ході якої Ви дізнаєтесь про унікальні скіфські пам’ятки на території нашого краю, про неповторний злет скіфського мистецького стилю, почуєте давні плітки віком дві з половиною тисячі років щодо скіфського прокляття, побачите золотих грифонів – охоронців давніх скарбів та справжнє золоте знаряддя ритуального убивства. Ми разом з Вами спробуємо відповісти на запитання «Чи можна про долю Тараса Шевченка сказа..

З історії української писемності
22.05.2021

З історії української писемності

Запрошуємо Вас на лекцію та майстер-клас до Дня слов'янської писемності і культури. Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки та украінськоі писемності; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги, познайомитесь з сучасними українськими шрифтами «Рутенія», «Коляда» та «Нарбуториум». Під час майстер-класу кожен зможе спробувати писати на восковій табличці, а також – ка..

Пишемо писанки
01.05.2021

Пишемо писанки

Майстер-клас «Пишемо писанки». Напередодні свята Великодня у відділі етнології Черкаського обласного краєзнавчого музею традиційно відбудеться майстер-клас по виготовленню писанок. Великодня писанка – це цілий амулет, сімейний талісман, який споконвіку захищав його власника від злих сил і хвороб. Традиції розпису, яким більше 10 тисяч років, мали ритуальний характер і повинні були нести захисну, а також родючу функцію. Що означають кольори та символи, зображувані на писка..

Петриківський розпис
01.05.2021

Петриківський розпис

Пропонуємо завітати на улюблений відвідувачами майстер-клас з малювання петриківським розписом. Розмаїття квітів, листочків, ягід петриківського розпису захоплює, спонукає роздивлятися шедеври народного малярства годинами. Не дивно, що в 2013 році унікальне мистецтво внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Чудова можливість навчитися прекрасній техніці петриківського розпису та створити власноруч подарунок рідним та друзям. Майстер-клас веде заступник директора з нау..

Малювання пальчиками
01.05.2021

Малювання пальчиками

Запрошуємо малечу на майстер-клас з малювання пальчиками. «Витоки здібностей і обдарування дітей — на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші нитки — струмочки, які живлять джерело творчої думки. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина» - стверджував В. О. Сухомлинський. Нетрадиційні техніки — це поштовх до розвитку уяви, творчості, прояву самостійності, ініціативи, вираження індивідуальності. Ма..

Вічна мудрість богослужбових книг
01.05.2021

Вічна мудрість богослужбових книг

Черкаський обласний краєзнавчий музей запрошує у суботу, 1 травня 2021 року відвідати ВИСТАВКУ ОДНОГО ДНЯ «Вічна мудрість богослужбових книг». На свято Великодня – «празників празника і торжества торжеств» Черкаський обласний краєзнавчий музей вперше презентує унікальні богослужбові книги, що є окрасою раритетної колекції стародруків фондової збірки. Увазі відвідувачів пропонується одна з найдавніших друкованих священно-богослужбових книг збірки «Апостол..

Майстер-клас «Пригоди на Межиріцькій стоянці»
18.04.2021

Майстер-клас «Пригоди на Межиріцькій стоянці»

Запрошуємо гостей на свято у Черкаський краєзнавчий музей, де на них очікує незвичайна подорож у часі і буде проведено майстер-клас із виживання у кам’яному віці. Ми разом помандруємо у прадавню епоху, дізнаємося про секрети виготовлення кам’яних знарядь, навчимося різати крем’яними ножами, оволодіємо зброєю для запуску «кам’яних» ядер, спробуємо власноруч запустити верстат для видобування «вогню» та потримаємо у руках (якщо зможемо підняти) справж..

«Сім чудес Черкащини»
18.04.2021

«Сім чудес Черкащини»

В експозиції краєзнавчого музею є багато цікавого про природу, історію, культуру рідного краю. Запрошуємо відвідувачів до музейних мандрів Черкащиною у пошуках та пізнанні семи чудес. "Сім чудес Черкащини"- конкурс пам'яток Черкаської області, що став продовженням першої всеукраїнської акції "Сім чудес України", ініційованої Миколою Томенком. Метою конкурсу була популяризація духовної та історичної спадщини Черкащини, виявлення природних, історичних та культурних пам'..

Авторська екскурсія краєзнавчим музеєм "Черкащина: від мамонта до Майдану»
17.04.2021

Авторська екскурсія краєзнавчим музеєм "Черкащина: від мамонта до Майдану»

Черкащина – територія в самому серці України. За мільйони років вона пережила численні кліматичні зміни, на берегах її річок селились давні племена, тут зростали міста Київської держави та зародилося козацтво, тут народився Тарас Шевченко та виборювали незалежність України отамани Холодного Яру, і нині тисячі хлопців і дівчат змушені захищати цю незалежність зі зброєю в руках. Як змінювалось життя людей на Черкащині протягом тисяч років? Якими ремеслами та промислами вони займалися? Яку ро..

Екскурсія просто неба «Прогулянка старими Черкасами».
11.04.2021

Екскурсія просто неба «Прогулянка старими Черкасами».

Чи знаєте Ви хто такі грабарі, та що саме дозволило їм стати одними з найзаможніших людей міста понад 100 років тому? Або які саме черкаські будівлі мають авторство відомого українського архітектора Владислава Городецького? Щоб дізнатись відповіді на ці, та багато інших питань пропонуємо відвідати екскурсію просто неба, яка дозволить Вам подивитись на Черкаси під новим кутом. Екскурсію проводить старший науковий співробітник ЧОКМ Мірошник І.П. з дотриманням протиепідеміологічних рекомендаці..

Тематичне заняття «Квіти – народні символи та обереги українців»
10.04.2021

Тематичне заняття «Квіти – народні символи та обереги українців»

Наші пращури обожнювали кожне стебельце. За віруваннями, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вагомими символами в Україні стали калина, верба, барвінок, волошки, вишня, євшан-зілля, жито, мак, тополя, яблуня, мальва, конвалія, рута-м’ята, лобода та інші рослини. Вінок символ життя, долі, життєвої сили. Це оберіг, який здавна захищав наших предків від нещасть. Плели вінок з живих квітів. ..

Майстер-клас «Паперова лялька-мотанка»
10.04.2021

Майстер-клас «Паперова лялька-мотанка»

В рамках виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» запрошуємо на майстер-клас «Паперова лялька-мотанка». Мотанка – це не просто декоративна прикраса, саморобка або іграшка. Це оберіг який використовувався для захисту сім'ї і будинку від всього недоброго. Її виготовляли із різними побажаннями, наділяли різними символічними значеннями: на щасливу долю, сприяння потаємним бажанням, гармонії людини з природою,..

Тематична екскурсія «Ті, що пройшли крізь пекло. Черкащани – в’язні нацистських концтаборів»
09.04.2021

Тематична екскурсія «Ті, що пройшли крізь пекло. Черкащани – в’язні нацистських концтаборів»

Тематична екскурсія «Ті, що пройшли крізь пекло. Черкащани – в’язні нацистських концтаборів». 11 квітня – Міжнародний день визволення в`язнів нацистських концтаборів. Жахливим символом нацизму напередодні та в роки Другої світової війни стали концентраційні табори, справжні «фабрики смерті», де загинули мільйони людей різних національностей. 11 квітня 1945 р., в день повстання у концтаборі Бухенвальд, ми вшановуємо пам'ять загиблих та нагадуємо..