Анонс подій

Майстер-клас «Пригоди на Межиріцькій стоянці»
18.04.2021

Майстер-клас «Пригоди на Межиріцькій стоянці»

Запрошуємо гостей на свято у Черкаський краєзнавчий музей, де на них очікує незвичайна подорож у часі і буде проведено майстер-клас із виживання у кам’яному віці. Ми разом помандруємо у прадавню епоху, дізнаємося про секрети виготовлення кам’яних знарядь, навчимося різати крем’яними ножами, оволодіємо зброєю для запуску «кам’яних» ядер, спробуємо власноруч запустити верстат для видобування «вогню» та потримаємо у руках (якщо зможемо підняти) справж..

«Сім чудес Черкащини»
18.04.2021

«Сім чудес Черкащини»

В експозиції краєзнавчого музею є багато цікавого про природу, історію, культуру рідного краю. Запрошуємо відвідувачів до музейних мандрів Черкащиною у пошуках та пізнанні семи чудес. "Сім чудес Черкащини"- конкурс пам'яток Черкаської області, що став продовженням першої всеукраїнської акції "Сім чудес України", ініційованої Миколою Томенком. Метою конкурсу була популяризація духовної та історичної спадщини Черкащини, виявлення природних, історичних та культурних пам'..

Авторська екскурсія краєзнавчим музеєм "Черкащина: від мамонта до Майдану»
17.04.2021

Авторська екскурсія краєзнавчим музеєм "Черкащина: від мамонта до Майдану»

Черкащина – територія в самому серці України. За мільйони років вона пережила численні кліматичні зміни, на берегах її річок селились давні племена, тут зростали міста Київської держави та зародилося козацтво, тут народився Тарас Шевченко та виборювали незалежність України отамани Холодного Яру, і нині тисячі хлопців і дівчат змушені захищати цю незалежність зі зброєю в руках. Як змінювалось життя людей на Черкащині протягом тисяч років? Якими ремеслами та промислами вони займалися? Яку ро..

Екскурсія просто неба «Прогулянка старими Черкасами».
11.04.2021

Екскурсія просто неба «Прогулянка старими Черкасами».

Чи знаєте Ви хто такі грабарі, та що саме дозволило їм стати одними з найзаможніших людей міста понад 100 років тому? Або які саме черкаські будівлі мають авторство відомого українського архітектора Владислава Городецького? Щоб дізнатись відповіді на ці, та багато інших питань пропонуємо відвідати екскурсію просто неба, яка дозволить Вам подивитись на Черкаси під новим кутом. Екскурсію проводить старший науковий співробітник ЧОКМ Мірошник І.П. з дотриманням протиепідеміологічних рекомендаці..

Тематичне заняття «Квіти – народні символи та обереги українців»
10.04.2021

Тематичне заняття «Квіти – народні символи та обереги українців»

Наші пращури обожнювали кожне стебельце. За віруваннями, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вагомими символами в Україні стали калина, верба, барвінок, волошки, вишня, євшан-зілля, жито, мак, тополя, яблуня, мальва, конвалія, рута-м’ята, лобода та інші рослини. Вінок символ життя, долі, життєвої сили. Це оберіг, який здавна захищав наших предків від нещасть. Плели вінок з живих квітів. ..

Майстер-клас «Паперова лялька-мотанка»
10.04.2021

Майстер-клас «Паперова лялька-мотанка»

В рамках виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» запрошуємо на майстер-клас «Паперова лялька-мотанка». Мотанка – це не просто декоративна прикраса, саморобка або іграшка. Це оберіг який використовувався для захисту сім'ї і будинку від всього недоброго. Її виготовляли із різними побажаннями, наділяли різними символічними значеннями: на щасливу долю, сприяння потаємним бажанням, гармонії людини з природою,..

Тематична екскурсія «Ті, що пройшли крізь пекло. Черкащани – в’язні нацистських концтаборів»
09.04.2021

Тематична екскурсія «Ті, що пройшли крізь пекло. Черкащани – в’язні нацистських концтаборів»

Тематична екскурсія «Ті, що пройшли крізь пекло. Черкащани – в’язні нацистських концтаборів». 11 квітня – Міжнародний день визволення в`язнів нацистських концтаборів. Жахливим символом нацизму напередодні та в роки Другої світової війни стали концентраційні табори, справжні «фабрики смерті», де загинули мільйони людей різних національностей. 11 квітня 1945 р., в день повстання у концтаборі Бухенвальд, ми вшановуємо пам'ять загиблих та нагадуємо..