Вічна мудрість богослужбових книг

Черкаський обласний краєзнавчий музей запрошує у суботу, 1 травня 2021 року відвідати ВИСТАВКУ ОДНОГО ДНЯ «Вічна мудрість богослужбових книг».
На свято Великодня – «празників празника і торжества торжеств» Черкаський обласний краєзнавчий музей вперше презентує унікальні богослужбові книги, що є окрасою раритетної колекції стародруків фондової збірки.
Увазі відвідувачів пропонується одна з найдавніших друкованих священно-богослужбових книг збірки «Апостол», видана за часів царювання Михайла Романова, вірогідно, у Львові в 1623 році. Як вважають дослідники, гравюри та орнаментовані заставки до неї виконані з дошок першодрукаря Івана Федорова.
Потужну діяльність друкарні Львівського Успенського братства, стараннями якого впродовж ХVІІ-поч.ХVІІІ ст. було надруковано 140 книг загальним тиражем 160 тисяч примірників, представлено «Апостолом» 1719 року. На 253 аркушах книги вміщено більше півсотні сюжетних і орнаментальних гравюр, заставок та кінцівок виконаних у стилі українського бароко.
Діяльність Лаврської друкарні пов’язана з іменами українських сподвижників Памво Беринди та Петра Могили. Експонується одне з кількох цінних видань музейної колекції надрукованих у Києво-Печерській Лаврі – «Житіє святыхъ» 1764 року.
Богослужбові книги – невмируща мудрість що передається у спадок з покоління у покоління.