м. Черкаси вул. Слави, 1 | Київстар: 097 098 36 76 Міський номер: (0472) 37 20 91

Сектор воєнної історії

Напрямком роботи працівників сектору є дослідження бойових дій на територію краю під час Другої світової війни 1939-1945 рр., нацистського окупаційного режиму, руху Опору та життєвих шляхів наших земляків – учасників війн та збройних конфліктів XX-го cт. Уродженці Черкащини відзначились у найбільших битвах та військових операціях Східного фронту Другої світової війни, вони брали участь у визволення Черкащини, України та країн Європи від нацистської окупації, зробили вагомий внесок у перемогу над Японією, брали участь у численних локальних збройних конфліктах у країнах Азії та Африки у друг. пол. XX ст. Імена видатних черкащан – двічі Героїв Радянського Союзу генералів І.Д. Черняховського та І.Н. Степаненка а також Героя України генерала К.М. Дерев`янка висічені золотими літерами у літопису військової слави України.

Важливим напрямком наукових досліджень є вивчення участі наших земляків в збройних конфліктах новітнього часу, черкащани -військовослужбовці Збройних Сил України захищають волю та незалежність Батьківщини в зоні проведення АТО на сході України в наші дні.

За підсумком науково-дослідницької роботи створюються тематичні виставки, такі як «Війна агіток. Пропаганда та агітація в роки Другої світової війни», «Морська душа Черкащини» та ін., вносяться доповнення до постійної експозиції залів 18, 19 та 25, проводяться лекції та тематичні екскурсії.

Post a comment