м. Черкаси вул. Слави, 1 | Київстар: 097 098 36 76 Міський номер: (0472) 37 20 91

Відділ науково-просвітницької та виставкової роботи.

        Відділ науково-просвітницької та виставкової роботи допомагає відвідувачам познайомитися з музеєм. Він працює практично з дня створення музею і займається – організацією, проведенням і обліком оглядових і тематичних екскурсій, виїзних занять, лекцій, музейних вечорів, музейних свят, презентацій, майстер-класів та квестів; методичною підготовкою екскурсоводів; зв’язками з громадськістю і ЗМІ; рекламно-інформаційною діяльністю; організацією, створенням та супроводом тематичних виставок.

Екскурсійна робота – це основний вид культурно-освітньої діяльності музею. Найбільш поширеними є оглядові екскурсії, під час яких відвідувачам пропонується знайомство з усією експозицією нашого музею. Розроблено також чимало тематичних екскурсій по відділам музею.

Не менш важливим видом науково-просвітницької діяльності є створення виставок. Виставкова робота музею приваблює значне коло відвідувачів і з кожним роком набуває все більшого значення. Вона дає можливість усім бажаючим ближче познайомитись з відомими митцями та одночасно відкриває й нові імена.

Поряд із традиційними формами музейної комунікації, такими як експозиційно-виставкова, екскурсійна та просвітницька, в умовах інформаційно-технологічного розвитку у нас з’явилися сучасні способи взаємодії музею та суспільства, І саме ці способи реалізують нову для нас музейну функцію з організації дозвілля. Впровадження нових форм просвітницької діяльності дозволило розглядати музей як «живий інструмент» людської культури, а не сховище історії людства, що пасивно зберігає матеріальні цінності минулого.

Тому ми поступово перетворюємо Черкаський обласний краєзнавчий музей із класичної інституції, де зберігаються музейні предмети та музейні колекції, в сучасний, духовний, культурний, освітній центр та прагнемо стати найбільш популярним серед відвідувачів закладом культури обласного підпорядкування.

Сьогодні перед науковими співробітниками нашого музею стоїть завдання – не тільки будувати нові експозиції, але й зробити вже існуючі цікавими для відвідувачів. Тому одним з напрямків науково-просвітницької роботи музею стала розробка сценаріїв і проведення масових заходів за різною тематикою (звичайно ж на основі існуючих експозицій).

Сьогодні музей активно працює як з індивідуальними відвідувачами, так і з екскурсійними групами, різними за віком і соціальною приналежністю

Та пріоритетними все ж залишаються освітні програми для дітей, підлітків та студентства. Їх мета полягає в духовному розвитку підростаючого покоління, поглибленні знань з історії своєї країни та рідного краю, культури, традицій, народної творчості на основі першоджерел, якими є музейні експонати. Тому досить часто на базі музею проводяться тематичні уроки-екскурсії, гутірки, майстер-класи, виховні години та уроки мужності. Всі ці заходи максимально адаптовані до шкільної програми, одночасно креативні й захоплюючі, тому навчальний процес є цікавим, у ньому враховано індивідуальні потреби дітей.

Наша діяльність не обмежується роботою з дітьми та підлітками. Освітні та наукові програми розроблені також для студентської молоді. Це стосується освітніх програм з історії,    біології, археології, літературознавства та дизайну.

Постійно розробляються і впроваджуються нові форми роботи:

  • авторські екскурсії,
  • вечірні екскурсії,
  • лекції-демонстрацї,
  • тематичні гутірки,
  • екскурсії вихідного дня,
  • екскурсії-вікторини,
  • екскурсії з музичним супроводом.

 

Важливою формою науково-просвітницької діяльності музею є творчі зустрічі та пам’ятні акції.

Post a comment