м. Черкаси вул. Слави, 1 | Київстар: 097 098 36 76 Міський номер: (0472) 37 20 91

Сектор історії краю XIV – поч. ХХ століття.

Основними напрямками науково-дослідницької роботи відділу є: історія Черкащини з литовської доби і до початку ХХ ст.; розвиток козацтва на теренах краю; духовна та матеріальна культура українців Середнього Подніпров’я.

Протягом 2005 – 2018 рр. науковими співробітниками відділу створено нові експозиційні комплекси та виставки, присвячені видатним діячам науки, культури, спорту та історичним постатям, які проживали чи народилися на Черкащині (Владислав Городецький, Іван Піддубний, Кирило Стеценко, та інші), а також розвитку економіки та промисловості краю.

2016 році було проведено екскурсію-концерт «Музика в музеї», конференцію-презентацію до Дня міста «Походження Черкас: Версія 2.0», де відбулося обговорення альтернативної версію виникнення міста, краєзнавчі читання, присвячені 145-річчю з дня народження українського богатиря Івана Максимовича Піддубного та інші заходи, що мали широкий резонанс серед черкащан.

Співробітники відділу входили до оргкомітету зі створення музеїв Тараса Шевченка (с. Мошни, Черкаського району), Михайла Старицького (с. Кліщенці, Чорнобаївського району та Григорія Сковороди (с. Ковраї Золотоніського району).

Post a comment