м. Черкаси вул. Слави, 1 | Київстар: 097 098 36 76 Міський номер: (0472) 37 20 91

Сектор охорони пам’яток

Пам’ятки культурної спадщини, до якої б вони категорії не відносилися: місцевого, національного чи всесвітнього значення – є загальнолюдським надбанням і потребують постійної  охорони, збереження.

З прийняттям Законів України: «Про охорону культурної спадщини» (№ 1805-ІІІ від 8 червня 2000 року), «Про охорону археологічної спадщини» ( № 1626-ІV від 18 березня 2003 року), Закон України «Про затвердження Загальнодержавної програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини на 2004 – 2010 роки» № 1692-ІV від 20 квітня 2004 року), інших постанов та інструкцій, що реґламентують облік, охорону та використання нерухомих пам’яток, почався новий етап пам’яткоохоронної роботи.

Сектор пам’яткоохоронної роботи реалізує один із основних напрямків діяльності музею, а саме, проводять обстеження області з метою виявлення нових об’єктів історико-культурної спадщини і вносить їх до електронної бази.

Сектор здійснює державну політику у галузі охорони культурної спадщини на території Черкаської області та керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та розпорядженнями Міністерства культури, рішеннями обласної державної адміністрації, обласної ради, департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації, іншими нормативними документами.

Важливим напрямком роботи є популяризація знань про пам’ятки історії та культури, спонукання населення до їх збереження, а також створення відкритого доступу громадянам та організаціям до інформації, що міститься у державному реєстрі нерухомих пам’яток України.

Співробітники сектору беруть участь у проведенні заходів по підвищенню кваліфікації працівників культури і освіти з питань краєзнавства та охорони культурної спадщини, виступають на радіо і телебаченні, організовують цикли лекцій.

Важливе значення має і тісна взаємодія працівників відділу із органами управління міських і районних адміністрацій з питань пам’яткоохоронної роботи, надання їм методичної допомоги.

В роки відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. працівники відділу активно проводять науково-дослідницьку роботу по вивченню маловідомих фактів цього періоду в нашому краї, по встановленню прізвищ наших земляків – учасників подій. Спільно з науковцями, краєзнавцями, керівниками музеїв на громадських засадах музейні працівники долучаються до вшанування пам’яті героїчних подій, встановлення меморіальних знаків і пам’ятників. Велика увага приділяється і до виявлення нових пам’ятників, які в наш час встановлюються в містах і селах Черкаської краю присвячені революції 1917-1921 рр., учасникам революції Гідності, героя АТО.

Post a comment